18 Mistrzostwa Świata w Lataniu Rajdowo-Nawigacyjnym w Castellon (Hiszpania)2012 zakończone!

Środa, 12 września 2012 admin

W hiszpańskim Castellon zakończyły się 18 Rajdowe Mistrzostwa Świata w Lataniu Rajdowo - Nawigacyjnym. W zawodach udział wzięło 49 załóg z 16 państw: Polski, Francji, Czech, Hiszpanii, Austrii, Republiki Południowej Afryki, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Portugalii, Węgier, Słowacji, Litwy, Cypru, Izraela i Norwegii.

Od 30 lat Polacy stają na podium Rajdowych Mistrzostw Świata i tym razem również nasi rodacy zaprezentowali się po mistrzowsku.

Tytuł Vice Mistrza Świata i srebrny medal wywalczyli: pilot Bolesław Radomski (Aer. Pomorski) i nawigator Dariusz Lechowski (Aer. Krakowski).

Tytuł II Vice Mistrza Świata w Lataniu Rajdowo-Nawigacyjnym i brązowy medal przywiozą do Polski Michał Wieczorek ( Aer. Krakowski) wraz z nawigatorem Michałem Osowskim (Aer. Pomorski).

Tytuł mistrzowski wywalczyła francuska załoga: Joulien Cherioux-pilot, David Legentil-nawigator.

W pierwszej 10 mistrzostw znalazło się 5 polskich załóg, co sprawiło, iż w klasyfikacji drużynowej Polska zdobyła złoty medal drużynowy i tytuł Rajdowych Mistrzów Świata! Janusz Darocha (Aer. Częstochowski) wraz ze Zbigniewem Chrząszczem (Aer. Wrocławski) zajęli 5 miejsce, Krzysztof Skrętowicz (Aer. Opolski) wraz z Jarosławem Sysio (Aer. Bielsko-Biała) znaleźli się na 9 pozycji, a Marek Kachaniak (Aer. Rzeszowski) wraz z Łukaszem Pawlakiem (Aer. Warszawski) zajęli 10 miejsce. Swój udział zaznaczyły także załogi: Krzysztof Wieczorek z synem Kamilem ( Aer. Krakowski), którzy uplasowali się na 14 pozycji, na 16: Jerzy Markiewicz startujący z Marcinem Skalikiem (Aer. Częstochowski) oraz debiutująca na imprezie tej rangi załoga: Marek Masalski i Marcin Kwiatosz (Aer. Warszawski), która zajęła 34 miejsce.

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w tym roku przypadło ekipie francuskiej, a trzecie czeskiej.

Źródła:http://www.aeroklub-polski.pl