Klaudia Bułgakow zajmuje 3cie miejsce w Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata

Wtorek, 23 stycznia 2018 admin

Superfinał paralotniowego Pucharu Świata 2017 zakończył się ogromnym sukcesem reprezentującej Polskę zawodniczki Klaudii Bułgakow. Podczas rozegranych dziewięciu konkurencji Klaudia wykazała się wysokim poziomem sportowym i wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W trakcie trwania zawodów rozegrano dziesięć ważnych konkurencji o długości między 60 i 100 km. Panująca w tym roku pogoda sprawiła, że warunki były bardzo zmienne i wymagające ogromnego kunsztu przystosowania. Podczas niektórych konkurencji panowały idealne warunki z dużą ilością słońca i pięknymi kumulusami, a w inne dni niebo zasnuwały szare chmury i zawodnicy musieli walczyć o każdy kilometr trasy. Czasami pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie.

_DSC1529.resized.jpg


Najlepiej w tych warunkach poradzili sobie reprezentująca Francję Laurie Genovese, która zajęła bardzo historycznie wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrała klasyfikację kobiecą oraz Michael Sigel, który wygrał klasyfikację generalną.

_DSC1530.resized.jpg

Paralotniowy Puchar Świata składa się z pięciu edycji eliminacyjnych i Superfinału, rozgrywanego na koniec sezonu. Podczas tej imprezy determinowany jest Mistrz i Mistrzyni Pucharu Świata. Podczas Superfinału możliwe jest rozegranie maksymalnie 11 konkurencji przelotowych. W zawodach może wystartować maksymalnie 128 zawodników, w czym minimum 12 kobiet.

podium.resized.jpg

W zawodach paralotniowych, w tym także w Pucharze Świata mężczyźni i kobiety startują w dokładnie tych samych konkurencjach. Dlatego kobiety zajmują miejsca także w klasyfikacji wspólnej (mieszanej).
Superfinał Paralotniowego Pucharu Świata 2017 rozegrany został miejscowości Roldanillo położonej w dolinie rzeki Cauca w Kolumbii. Okolice te zasłynęły wyśmienitymi warunkami do uprawiania paralotniarstwa. Sama miejscowość Roldanillo gościła już dwukrotnie Superfiłam Pucharu Świata, Mistrzostwa Świata i Etapy Pucharu Świata.

Klaudia była jedyną reprezentująca Polskę zawodniczką.

Pełne wyniki zawodów http://pwca.org/results/results/