V Jurajskie Zawody Samolotowe o Memoriał Piotra Sikorskiego

Czwartek, 6 września 2012 admin

W dniach 13-16 września br. na lotnisku Rudniki koło Częstochowy odbędą się po raz piąty zawody rajdowo - nawigacyjne.

Dwuosobowe załogi: pilot i nawigator otrzymają przed startem zadanie lotu wraz ze zdjęciami obiektów, które będą musieli rozpoznać podczas lotu. Będą musieli wytyczyć trasę lotu, a także możliwie jak najbardziej punktualnie dolecieć do punktów kontrolnych. W zawodach ponadto będzie oceniana precyzja lądowania w określonym miejscu.

 V Jurajskie Zawody Samolotowe są memoriałem lotniczym poświęconym pamięci Piotra Sikorskiego - częstochowskiego pilota, który 22 lipca 2007 roku zginął wraz z żoną, synem i dwójką przyjaciół podczas wypadku lotniczego w Bieszczadach.

P.Sikorski.jpg

Piotr Sikorski

- Przez organizację memoriału chcemy zachęcić do uprawiania latania rajdowo-nawigacyjnego i pokazać, że jest to jednak sport bezpieczny - podaje Jacek Bogatko, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego - Mamy nadzieję, że i tym razem sprawdzi się ubiegłoroczna formuła zawodów, w których była konkurencja ogólna, rodzinna. Bardzo chcielibyśmy, żeby w memoriale wystartowały rodziny lotnicze, czy załogi przyjaciół. Zapraszamy początkujących pilotów i tych, którzy na razie tylko marzą o lataniu. Ale z radością powitamy też na zawodach doświadczonych pilotów. Postaramy się, aby i dla jednych, i dla drugich była to ciekawa i miła impreza.

 Źródło:http://www.aeroklub-czestochowa.org.pl/