Zmarł Ludwik Stieber

Czwartek, 6 września 2012 admin

4 września w wieku 85 lat zmarł Ludwik Stieber - Członek Honorowy SIMP. V-ce Prezes Oddziału SIMP, Przewodniczący Koła Seniorów Oddziału SIMP w Bielsku-Białej.

L.Stieber.jpg

Ludwik Stieber był propagatorem idei lotnictwa sportowego. Już od pierwszych lat powojennych działając w ramach ZHP jako drużynowy grupy kursantów szybowcowych na Żarze, a później w Jeżowie Sudeckim zabezpieczał ocalały po wojnie sprzęt lotniczy przed grabieżą i dewastacją.

Współdziałał w budowie latającej repliki samolotu RWD-5R (1995 - 2000), demonstrowanej na piknikach i wystawach lotniczych na terenie całej Polski.

W 2003r zainicjował pierwszy Piknik Lotniczy na terenie Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, który w tym roku jako Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy zorganizowany został po raz dziewiąty i cieszy się dużym zainteresowaniem. A w ubiegłym roku Ludwik Stieber był również organizatorem obchodów 75-lecia lotniska Aleksandrowice.

Był założycielem, w ramach organizacji NOT – SIMP, koła lotniczego integrującego miejscowe środowisko pilotów oraz twórców i producentów sprzętu lotniczego.

Będąc prezesem Bielskiego Klubu Seniorów Lotnictwa przyczyniał się do popularyzacji problematyki lotniczej wśród młodzieży. Organizował dla nich spotkania z wybitnymi postaciami lotnictwa, wycieczki na lotnicze imprezy, wystawy i do muzeów lotniczych. Dbał o miejsca pamięci związane z wydarzeniami lotniczymi, np. Cierlicko w Czechach - miejsce tragicznej katastrofy Żwirki i Wigury.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 września (piątek) o godz. 14 - tej w kościele p.w. Chrystusa Króla na Leszczynach w Bielsku- Białej. 

Źródło:http://www.epba.pl/