AntyGrawitacja Radawca

Poniedziałek, 10 września 2012 admin

Na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu w dniach 30.08. - 02.09.br. odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna „antyGRAWITACJA Radawca”.
Złożyły się na nią: Spadochronowe Mistrzostwa Polski Canopy Formation, V Zawody-Spadochronowo-Balonowe o Puchar Wójta Gminy Konopnica oraz XXV Międzynarodowe Zawody Spadochronowe o Puchar Prezydenta Miasta Lublina.
Wśród uczestników znaleźli się skoczkowie z Aeroklubu Lubelskiego, Warszawskiego, a także zawodnicy zagraniczni: z Czech i Szwecji.
W rozegranych po raz pierwszy w naszym kraju Spadochronowych Mistrzostwach Polski Canopy Formation najlepszymi okazali się zawodnicy z Aeroklubu Warszawskiego /MMS/ZP S Oddział I Warszawa - Marcin „Bączek” Bąk, Michał „Balon” Balonis, Szymon „Simon”Chełmicki. Kolejne miejsca zajęli: Aeroklub Lubelski, Aeroklub Warszawski/ ZPS Oddział I Warszawa.
W skład każdej z drużyn wchodził skoczek i kamerzysta, którzy opuszczali pokład samolotu na wysokości 2000 metrów i wykonywali zaplanowane i rejestrowane ewolucje na otwartych czaszach spadochronowych.
W tej konkurencji przyznano również specjalne wyróżnienie dla najlepszego kamerzysty, a otrzymał je zawodnik z Aeroklubu Lubelskiego Paweł „Rudolf” Michalski.

W XXV Międzynarodowych Zawodach Spadochronowych o Puchar Prezydenta Miasta Lublina pierwsze miejsce po 6 kolejkach skoków spadochronowych przypadło jednej z ekip zagranicznych:CRW Team „Platform Sky” z Czech . Drugie miejsce zajęła drużyna z Aeroklubu Warszawskiego /MMS/ZP S Oddział I Warszawa, trzecie również ekipa z Czech - „Skyplatform” z Nowego Miasta nad Metują.

W V Zawodach Spadochronowo-Balonowych o Puchar Wójta Gminy Konopnica na pierwszych trzech miejscach uplasowały się drużyny (skoczek/ pilot balonu) w składzie Monika Kańczugowska / Lech Kołtun; Andrzej Maciejewski / Bartłomiej Pyza; Włodzimierz Rogulski/ Krzysztof Kosobudzki.
Konkurencja polegała na naprowadzeniu balonu jak najbliżej punktu lądowania skoczków spadochronowych. Skoczkowie z wysokości około 1200 m opuszczali balon i próbowali wylądować jak najbardziej precyzyjnie w wyznaczonym na ziemi punkcie. W chwili zetknięcia skoczka z ziemią rozpoczynało się odmierzanie czasu. Zadaniem skoczka było dotarcie jak najszybciej do punktu (koła spadochronowego0, w którym umieszczono fotel i zajęcie w nim miejsca.

Oficjalne podsumowanie zawodów, rozdanie nagród poprzedził pokaz akrobacji spadochronowej na otwartych czaszach w wykonaniu zawodników z Polski i Czech.


Źródła:http://lotniczapolska.pl
http://www.aeroklub.lublin.pl