Aktualności

Niedziela, 10 stycznia 2016 Admin ChceLatac.pl
 
Czwartek, 23 kwietnia 2015 Admin ChceLatac.pl

MotoMajówka 2015. „RAZEM Z HOŁKIEM BUDZIMY ŁUKASZA!”

Niebawem kierowcy (amatorzy jak i licencjonowani rajdowcy) oraz kibice mocnych moto-wrażeń będą mieli swoje święto. 2 maja na Torze Rajdowym Mikołajki już po raz szósty ruszy „MotoMajówka 2015". Jednym z głównych punktów imprezy będą zawody w formule Rallysprintu, podczas których kierowcy czterokrotnie zmierzą się z 2,5–kilometrową próbą sportową na bardzo wymagającym torze, znanym z Rajdu Polski – eliminacji WRC. Nowością będzie równoległy start dwóch załóg, co wzmocni ich rywalizację i bez wątpienia podniesie widowiskowość przejazdów. Tegoroczne zawody będą stanowić 2 Rundę II Pucharu 5 Torów. Również zapraszamy wszystkich motoparalotniarzy do udziału w szczytnym celu i dziękujemy że jesteście z nami co roku w słusznej sprawie .

 
Piątek, 20 marca 2015 Admin ChceLatac.pl

W dniach 14-15 marca odbyła się już trzecia edycja mazurskich zawodów motoparalotniowych "Winter Masuria Paramotor Cup 2015 ". Zwody poświecone były tragicznie zmarłemu klubowiczowi i przyjacielowi Mazurskiego Stowarzyszenia Paralotniowego „Mazury Paralotnie" Janowi Młodyszewskiemu. Chcieliśmy zwrócić uwagę i upamiętnić również naszego innego kolegę slalomowego Mistrza Świata Grzegorza Krzyżanowskiego, który zginął tragicznie w zeszłym roku.

 
Wtorek, 10 marca 2015 Admin ChceLatac.pl

Osobom zainteresowanym szkoleniem lub lotami dyspozycyjnymi, polecamy wykorzystanie samolotu Beechcraft Duke B60.

Podstawowe informacje:

Zasięg: około 2200 km
Ilość miejsc: 1 + 5
Kabina ciśnieniowa
Silniki: Lycoming TIO-541-E1C4 380HP
Max. prędkość przelotowa 450 km/h
Miejsce stacjonowania: Warszawa

Istnieje możliwość wykupienia udziałów w samolocie lub zakupu całego samolotu.

Osoby zainteresowane lotami prosimy o kontakt mailowy: kontakt@chcelatac.pl

Przyjemnych lotów!

 
Czwartek, 19 lutego 2015 Admin ChceLatac.pl

Mazurskie Stowarzyszenie Paralotniowe „Mazury Paralotnie” pragnie zaprosić Państwa do objęcia patronatu medialnego nad  wydarzeniem motoparalotniowym Winter  Mazuria Paramotor Cup – Orzysz 2015, które odbędzie się w dniach 14-15marca na Mazurach. 

Podczas marcowego weekendu zorganizowane zostaną trzecie na  Mazurach  zawody motoparalotniowe, w których wezmą udział przedstawiciele Paramotor Team Poland . Pragniemy zaznaczyć, że Polska Karda Narodowa w 2014 r. wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Świata i Europy paralotniarstwie silnikowym . Zawody w Orzyszu zainicjują nowy sezon paralotniowy w Polsce .

 
Wtorek, 16 grudnia 2014 Admin ChceLatac.pl

DSC_7048.JPG

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza wszystkich kochających wiatr i spędzanie czasu w obłokach  chmur na kolejne szkolenie paralotniowe organizowane na Mazurach w terminie 27 kwietnia -3 maja 2015 rok ,w Powiecie Piskim .A dokładnie w Gminie Orzysz . Szkolenie zostało objętę patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta i Gminy Orzysz  Zbigniewa Włodkowskiego
Rekrutacja już się rozpoczęła,można zapisywać się !
W trakcie kursu istnieje możliwość polatania sobie odpłatnie na holu za wyciągarką ,oferta jest skierowana do pilotów  paralotniowych posiadających świadectwo kwalifikacji oraz aktualne ubezpieczenie.

 
Wtorek, 21 października 2014 Admin ChceLatac.pl

Traviader app is available on the iTunes. Now you can easily save your flights and share your aviation experiences with friends on the traviader.com

Enjoy!

 
Poniedziałek, 6 października 2014 Admin ChceLatac.pl

Traviader app is available on the Google Play. Now you can easily save your flights and share your aviation experiences with friends on the traviader.com

Enjoy!

 
Piątek, 22 sierpnia 2014 Admin ChceLatac.pl

podad111.jpg

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że pewien ambitny człowiek - Bartosz Kołodyński - zamierza oblecieć Polskę dookoła i tym samym spełnić swoje marzenie. Z wielką przyjemnością wspieramy tego typu inicjatywy, życząc wielu wspaniałych wrażeń oraz powodzenia w realizacji wyprawy! Poniżej szczegóły przedsięwzięcia.

KIM JESTEM?

Witam! Nazywam się Bartosz, jestem studentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym. Od dziecka pasjonuję się lotnictwem. W wieku 17 lat ukończyłem III kl. szybowcową, następnie z powodów finansowych rozstałem się na chwilę z lotnictwem. Powrót w przestworza rozpocząłem ukończeniem podstawowego szkolenia spadochronowego i 2 lata temu udało mi się zdobyć licencję pilota turystycznego PPL(A). Do chwili obecnej spędziłem ponad 150 h za sterami -
w dzień oraz w nocy. Kolejnym etapem jaki chcę podjąć jest uzyskanie licencji pilota zawodowego CPL(A). Poza lotnictwem interesuję się mechaniką i motoryzacją minionej epoki : )

 
Środa, 13 sierpnia 2014 Admin ChceLatac.pl

W niedzielę, 17 sierpnia, na lotnisku w Toruniu rozpoczną się 19. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata. Mistrzostwa otworzy pokaz lotniczy.

PROGRAM

godz. 11:00 - otwarcie strefy dla widzów - moc atrakcji przygotowała firma MegaPark
godz. 14:00 - otwarcie mistrzostw na płycie lotniska
godz. 14:45 - pokazy lotnicze:
pokaz modelarski
pokazowe lądowania na celność
skoki spadochronowe
przelot samolotów z Aeroklubu Pomorskiego
pokaz zrzutu wody z Dromadera
pokaz samolotu Piper Cup
akrobacja szybowcowa w wykonaniu Jerzego Makuli
pokaz wiatrakowców
oraz gościnnie z Inowrocławia śmigłowiec bojowy Mi-24.
Pokazy zakończą się o godz. 16:30.

W poniedziałek, wtorek i środę, czyli 18, 19 i 20 sierpnia, od godz. 11:00 do wieczora będzie czynna specjalna Strefa Kibica. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników awiacji do kibicowania załogom. W 19. Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Świata w Toruniu weźmie udział 56 załóg z 18 państw. Po każdej konkurencji nawigacyjnej, każda załoga wykona dwa lądowania na celność (od godz. 12:00 do 16:00). Pokażemy to na telebimie. Całą imprezę będzie komentował DJ Martinez z Radia GRA. O godz.
17:00 odbędzie się wielkie losowanie nagród w Strefie Kibica. Do wygrania m.in. voucher na LOT o wartości 1000 zł czy przelot nad Toruniem. Wystarczy wyciąć kupon z dziennika Nowości i wrzucić do urny w Strefie Kibica.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej