Aktualności

Piątek, 27 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

„Spotkania przy samolocie” - Samoloty braci Wright

29 grudnia 2013 (najbliższa niedziela) Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na kolejną opowieść z historii lotnictwa w ramach prowadzonych przez Jana Hoffmanna „Spotkań przy samolocie”.

Tym razem zapraszamy na opowieść o pierwszym sterowanym locie samolotu z napędem Orville’a i Wilbura Wrightów, który odbył się 17 grudnia 1903 roku, a który był początkiem kolejnych niezwykle ciekawych eksperymentów, również dla celów militarnych.

Spotkanie odbędzie się 29 grudnia o godz.12.00 w siedzibie Muzeum przy Al. Jana Pawła II 39.

Wszyscy słuchacze, którzy wcześniej zgłoszą chęć udziału w spotkaniu będą mogli nabyć ulgowy bilet wstępu.

 

Źródło: http://www.muzeumlotnictwa.pl/

 
Niedziela, 22 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

Wesołych Świąt


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

                                          życzymy

             wszystkim Miłośnikom i Sympatykom Lotnictwa

                                  szczęścia, spokoju

oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej.

logo_chcelatac.jpg

 
Sobota, 21 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

Aeroklub Częstochowski aktywny nawet zimą

Aeroklub Częstochowski zaprasza wszystkich chętnych na lotnisko Rudniki do budowania nalotu w okresie jesienno-zimowym. Dzięki betonowej nawierzchni oraz przy pomocy sprzętu odśnieżającego latać tu można przez cały rok.

Aeroklub Częstochowski prowadzi szkolenia zarówno praktyczne VFR Noc (5’27 min) jak i szkolenia FI(A) instruktorskie. Osoby, pragnące podciągnąć swoje umiejętności lotnicze poprzez latanie w utrudnionych jesienno-zimowych warunkach pod okiem doświadczonego instruktora proszone są o kontakt z HT 693 724 424 d.sosnowski@aeroklub.czest.pl.

Ponadto ACZ przez całą zimę prowadzi szkolenia praktyczne za wyciągarką i na holu, kursy teoretyczne, loty akrobacji podstawowej i zaawansowanej. Do dyspozycji są szybowce: Bocian, Puchacz i Pirat. Szczegóły można omówić z dyrektorem aeroklubu: tel. 783 995 277.

Dla przyszłych pilotów Aeroklub Częstochowski przygotował także kurs teoretyczny do licencji samolotowej PPL(A). Początek 14.12.2013 r. (z przerwą świąteczną) na lotnisku w Rudnikach.

Dla osób, którzy zdecydują się na kurs praktyczny w ośrodku, ACz gwarantuje hotelik podczas szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Więcej informacji u Szefa Szkolenia: d.sosnowski@aeroklub.czest.pl i pod tel. 693 724 424

Źródło:http://www.aeroklub-czestochowa.org.pl/

 

 
Piątek, 20 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

„Spotkania przy samolocie” - Lotnictwo niekończąca się opowieść

22 grudnia 2013 (najbliższa niedziela) Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na kolejną opowieść z historii lotnictwa w ramach prowadzonych przez Jana Hoffmanna „Spotkań przy samolocie”. Tym razem porozmawiamy o technice lotniczej, o jej rozwoju w ciągu minionych 110 lat, od braci Wright do współczesności.

Spotkanie odbędzie się 22 grudnia o godz.12.00 w siedzibie Muzeum przy Al. Jana Pawła II 39.

Wszyscy słuchacze, którzy wcześniej zgłoszą chęć udziału w spotkaniu będą mogli nabyć ulgowy bilet wstępu.

 Źródło: http://www.muzeumlotnictwa.pl/

 

 
Niedziela, 15 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

belka_lotnisko_2014.jpg

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować Państwa, że już 13 lutego 2014 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja i Wystawa LOTNISKO 2014 – już siódma z cyklu przygotowywanych przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. we współpracy z miesięcznikiem lotniczym Skrzydlata Polska i miesięcznikiem RAPORT-wojsko, technika, obronność konferencji poświęconych propagowaniu dobrych praktyk i rozwiązań z zakresu rozwoju lotnictwa i infrastruktury lotniczej.

Konferencji towarzyszyć będzie Wystawa ilustrująca produkty i usługi z zakresu infrastruktury lotniskowej i okołolotniskowej.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do udziału w Konferencji oraz w Wystawie, prezentując swoje produkty i usługi na stoiskach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie sali konferencyjnej, tak aby wszyscy goście Konferencji mogli zapoznać się z najnowszą ofertą Państwa firmy.

Istnieją różne formy promocji m.in.:

 • udział w konferencji

• stoisko informacyjne

• prezentacja podczas konferencji

• ekspozycja roll’upu w sali konferencyjnej lub w sali wystawienniczej

• dystrybucja materiałów reklamowych

• reklama w materiałach konferencyjnych

• inne formy promocji oraz pakiety sponsorskie – informacja dostępna bezpośrednio u organizatorów

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa LOTNISKO to coroczne wydarzenie, na którym gościmy: przedstawicieli rządu; przedstawicieli administracji samorządowej: prezydentów miast, marszałków, burmistrzów; przedstawicieli policji i straży granicznej, zarządy lotnisk i linii lotniczych; organizacje zarządzające portami lotniczymi; inwestorów; konsorcja i firmy z branży budowlanej, informatycznej; firmy konsultingowe; firmy dostarczające nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne dla bezpieczeństwa portów lotniczych.

Miło nam poinformować, że Honorowy Patronat, nad VII Międzynarodową Konferencją i Wystawą LOTNISKO 2014, został przyjęty przez: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polską Agencję Rozwoju i Przedsiębiorczości.

Celem Międzynarodowej Konferencji i Wystawy LOTNISKO 2014 jest promocja oraz popularyzacja zagadnień związanych z planami budowy, modernizacji, bezpieczeństwa i infrastruktury portów lotniczych, wyposażania lotnisk oraz infrastruktury okołolotniskowej w Polsce, a także bezpieczeństwa pasażerów i obsługi ruchu pasażerskiego.

W załączeniu przekazujemy Państwu wstępny program Konferencji oraz formularz zamówienia na Konferencję i Wystawę, który wypełniony należy odesłać faksem na nr +48 22 8493584 lub e-mailem na adresy: lotnisko@ztw.pl lub ztw@ztw.pl do dnia 28 stycznia 2014 r.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub sugestii prosimy o kontakt z:

Marek Witecki tel. 22 849 60 06 wew. 109; 609-541-112, e-mail: lotnisko@ztw.pl

Izabela Doroba tel. 22 849 60 06 wew. 116; 604-960-183, e-mail: ztw@ztw.pl

 

Łączymy wyrazy szacunku,

Grażyna Ewa Karłowska

Wiceprezes Zarządu

Zarząd Targów Warszawskich S.A. 

 

Wojciech Łuczak

Wiceprezes Zarządu

Agencji Lotniczej ALTAIR Sp. z o.o.

Wydawca RAPORT-wto

 

 
Piątek, 13 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

„Spotkania przy samolocie” - Wright Flyer 110 - lat lotnictwa

15 grudnia 2013 (najbliższa niedziela) Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na kolejną opowieść z historii lotnictwa w ramach prowadzonych przez Jana Hoffmanna „Spotkań przy samolocie”. 17 grudnia 1903 roku odbył się pierwszy sterowany lot samolotu z napędem. Tym razem cofniemy się czasie do tamtych dni, poznamy drogę do tego sukcesu oraz konstrukcję samolotu Orville'a i Wilbura Wrightów.

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz.12.00 w siedzibie Muzeum przy Al. Jana Pawła II 39.

Wszyscy słuchacze, którzy wcześniej zgłoszą chęć udziału w spotkaniu będą mogli nabyć ulgowy bilet wstępu.

 Źródło: http://www.muzeumlotnictwa.pl/

 

 
Poniedziałek, 9 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

Zaproszenie na spotkanie z „Z głową w chmurach”

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza 18 stycznia na spotkanie z gwiazdami polskiego nieba!

Gośćmi spotkania będą:

  • Piloci z 23 Baza Lotnictwa Taktycznego

  • Maciej Pospieszyński - Polish Aerobatic Team

  • Janusz Więckowski - jeden z najbardziej doświadczonych pilotów cywilnych w Naszym kraju.

Goście opowiedzą o swojej pracy oraz odpowiedzą na państwa pytania. Ponadto będzie można podziwiać polski szybowiec PW-5 oraz niesamowitą wystawę, jednego z najlepszych fotografów lotniczych w Europie, Macieja Wolańskiego.

Spotkanie odbędzie się w SALI WIDOWISKOWEJ BOK-u na ul. Vincenta van Gogha 1 w Warszawie.

Wstęp bezpłatny

Źródło:https://pl-pl.facebook.com/LotniczaWarszawa

 
Środa, 4 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

Mikołajkowe Zawody ESA AIR COMBAT oraz samochody na piotrkowskim lotnisku

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na dwie ciekawe imprezy, jedną lotniczo-modelarską i drugą samochodową. Imprezy zaczynają się o godz. 9:00.

W programie ESA AIR COMBAT m. in. walki modeli samolotów myśliwskich z okresu I i II wojny światowej, dodatkowymi atrakcjami dla publiczności będą pokazy lotów akrobacyjnych, śmigłowców i makiet. Atrakcją będzie rozgrywanie historycznych scenariuszy walk w zimowych warunkach.

Zasady ESA AIR COMBAT

W jednej walce bierze udział do 7 pilotów. Każdy model ciągnie za sobą 10m długości taśmę z bibuły, którą pozostali piloci starają się "uciąć". Walczy każdy z każdym. Wygrywa pilot, który zetnie najwięcej taśm. Można więc spodziewać się spektakularnych pościgów. Manewry tuż nad ziemią, bliskie minięcia (czasem za bliskie) są wpisane w charakter tej dyscypliny modelarstwa.

Samochody na lotnisku

Automobilklub Piotrkowski zaprasza wszystkich kierowców chcących sprawdzić swoje umiejętności i poprawić technikę jazdy na ostatnią tego roku imprezę, zamykająca sezon 2013 - Konkurs Zręczności Kierowców. Samochody zostaną podzielone na 3 klasy wg. pojemności silnika, tj.:I – do 1300 ccmII – od 1300 do 1800 ccmIII – powyżej 1800 ccm.

Zaplanowane są minimum dwa przejazdy, zwycięzcy (pierwsze 3 miejsca w każdej z klas) otrzymają pamiątkowe puchary. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie prawa jazdy, przeglądu pojazdu, ubezpieczenia OC oraz opłacenie wpisowego wynoszącego 30 złotych. Każda ze startujących załóg otrzyma bon uprawniający do skorzystania z cateringu Klubu Odlot (mieszczącego się na lotnisku) na preferencyjnych warunkach.

Źródło:http://www.azp.com.pl/

 
Poniedziałek, 2 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

Barbórkowy konkurs w celnym lądowaniu

7 grudnia br o godzinie 9:00 (sobota) w Aeroklubie Rybnickiego Okręgu Węglowego odbędzie się Barbórkowy konkurs w celnym lądowaniu .

Organizatorzy zaplanowali loty na Puchaczu oraz C172. Nagrodę w tegorocznym konkursie ufundowała firma HYDRAK. Ponadto zostanie wręczony Puchar Przechodni dla tegorocznego najlepszego szybownika AROW.

Na starcie uruchomiony zostanie zimowy grill serwujący pieczone kiełbaski, a po lotach organizatorzy zapraszają do restauracji na ciepły posiłek i gorącą herbatę.

Wpisowe na zawody 50 zł zawiera opłatę za lot, grill oraz ciepły posiłek. Wpłata przelewem na konto klubu lub na starcie.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres biuro@aeroklub.rybnik.pl

Źródło:http://aeroklub.rybnik.pl/

 

 
Wtorek, 26 listopada 2013 Admin ChceLatac.pl

VII edycja Płockiego Pikniku Lotniczego

Rusza kolejna VII edycja Płockiego Pikniku Lotniczego. Dwudniową imprezę zaplanowano na 28-29 czerwca 2014 roku.

Płocki Piknik Lotniczy to wyjątkowe przedsięwzięcie. Dzięki niezwykłej widowiskowości czyni go szczególnie atrakcyjnymi dla niezliczonej rzeszy publiczności. Dotychczasowe edycje Pikniku zyskały bardzo przychylną opinię wśród widzów i lotniczej społeczności. Organizatorzy imprezy- Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, dołożą wszelkich starań, aby Piknik 2014 również spotkał się z entuzjazmem widzów, sponsorów i uczestników.

Tegoroczna edycja show w Płocku była także związana z wielkim wydarzeniem , jakim było uhonorowanie osób wyróżnionych w organizowanym przez redakcję Lotniczej Polski plebiscycie Lotnicze Orły. Statuetki przyznano zwycięzcom w 23 kategoriach, współwręczającymi trofea byli m.in. prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, zastępca dowódcy Sił Powietrznych - szef szkolenia gen. dyw. pil. Sławomir Kałuziński, sekretarz generalny Aeroklubu Polskiego Bohdan Włostowski, główny specjalista ds. sportu Aeroklubu Polskiego Jarosław Darski oraz posiadający na swoim koncie m.in. dwa złote medale Motolotniowych Mistrzostw Świata Alojzy Dernbach.

Relacja z poprzedniej edycji Płockiego Pikniku Lotniczego: Nad Wisłą w Płocku

Fotorelacja dostępna na stronie: Facebook.com

Źródło:http://lotniczapolska.pl/

 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej