Aktualności

Piątek, 1 sierpnia 2014 Admin ChceLatac.pl

Aeroklub Pomorski w Toruniu zaprasza w dniu 02.08.2014 r. na pokaz lotniczy, połączony z festynem rodzinnym, organizowanym na zakończenie Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej.

W programie:

 O godzinie 11.00 zaprezentowany zostanie wojskowy bezzałogowiec
 11.30-12.00 - treningi i pokazy mistrzów akrobacji szybowcowej
 12.00-12.10 - skoki spadochronowe
 12.15-12.35 - szyk trzech samolotów Aeroklubu Pomorskiego
 12.35-12.50 - pokaz wiatrakowca
 12.50-13.00 - zrzut wody z samolotu pożarniczego Dromader
 13.00-13.25 - pokaz grupy akrobacyjnej Żelazny
 13.35-14.00 - pokaz zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry

Zapraszamy na lotnisko aeroklubowe przy ul. 4 Pułku Lotniczego 17.

Wstęp wolny!

 
Środa, 23 lipca 2014 Admin ChceLatac.pl

Politechnika Poznańska, w ramach projektu Inżynieria wiedzy dla inteligentnego rozwoju uruchomiła w ubiegłym roku nowe, innowacyjne kierunki studiów podyplomowych skierowane do osób pracujących lub zamierzających podjąć pracę w branżach związanych z inteligentnym rozwojem. Wśród nich znalazła się Mechatronika i diagnostyka silników lotniczych.

Bogate zaplecze naukowo-dydaktyczne i laboratoryjne Uczelni oraz wpływ pracodawców na programy kształcenia, zapewni warunki do edukacji nowoczesnych kadr. Realizację programów studiów na najwyższym poziomie ułatwia ścisła współpraca Uczelni z uznanymi specjalistami krajowymi i zagranicznymi, wywodzącymi się z przemysłu i biznesu.

 
Sobota, 12 lipca 2014 Admin ChceLatac.pl

Już za nieco ponad miesiąc odbędą się 19th World Rally Flying Championships 2014, których gospodarzem będzie Aeroklub Pomorski w Toruniu. Serdecznie zapraszamy do kibicowania zawodnikom, zagrzewania ich do boju i śledzenia rywalizacji na żywo w specjalnej Strefie Kibica, która zostanie przygotowana na terenie lotniska po raz pierwszy w historii tych zawodów. Mistrzostwa rozpoczną się 17. sierpnia wielkim piknikiem lotniczym, na którym nie może Was zabraknąć!

Oficjalna strona zawodów to www.wrfc2014.com , a na oficjalny fanpage na FB przekieruje Was poniższy link:

https://www.facebook.com/19WRFC

Klikajcie "Lubię to!" i od 17. sierpnia przybywajcie do Strefy Kibica 19th WRFC 2014!

 
Poniedziałek, 9 czerwca 2014 Admin ChceLatac.pl

Zgodnie z kalendarzem zawodów Aeroklubu Polskiego na rok 2014 w dniach 6 – 8 czerwca odbyły się zawody balonowo spadochronowe przeprowadzone przez Aeroklub Kujawski w Inowrocławiu.

Podczas zawodów zaplanowane były 4 wyloty załóg balonowych, pogoda pozwoliła na wykonanie 2 lotów, w których to rozegrano konkurencje balonowe i spadochronowe.

Wyrzutu skoczków dokonywano z wysokości ok. 1 300 m. Za każdym razem wybrane miejsca startów balonów pozwoliły na wykonanie skoków spadochronowych do konkurencji na celność skoku.

 
Czwartek, 5 czerwca 2014 Admin ChceLatac.pl
 
Niedziela, 9 marca 2014 Admin ChceLatac.pl

Mistrzostwa Świata FAI Modeli Samolotów Latających na Uwięzi we Włocławku

W dniach od 07 do 16 sierpnia 2014 we włocławku rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata FAI Modeli Samolotów Latających na Uwięzi dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F2A, F2B, F2C i F2D. 

Będą to jedne z największych i najbardziej prestiżowych zawodów modelarskich na świecie w 2014 roku. Na podwłocławskim lotnisku Kruszyn, zmierzy się ze sobą około 300 najlepszych pilotów modeli na uwięzi, reprezentantów około 30 krajów z całego świata.

To kolejne tak wysokiej rangi zawody, organizowane przez Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego w ciągu ostatnich kilku lat.

Ostatnie Modelarskie Mistrzostwa Świata w klasach F2A, F2B, F2C i F2D, odbyły się w 2012 w Pazardzhik w Bułgarii. Wówczas wzięło w nich udział około 240 zawodników.

Oficjalna strona imprezy

Źródło: Aeroklub Włocławski

 
Niedziela, 9 marca 2014 Admin ChceLatac.pl

Dzień Otwartej Uczelni w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie

Z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do NATO Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych zaprasza 12 marca na Dzień Otwartej Uczelni w dęblińskiej„Szkole Orląt”. Uczelnia przedstawi swoją ofertę edukacyjną, zaprezentuje elementy bazy dydaktyczno- naukowej m.in. symulatory lotów, symulator wieżowy, system szkolno-treningowego do broni strzeleckiej oraz laboratoria specjalistyczne.

WSOSP kształci nie tylko wojskowych pilotów, oferuje także miejsca na studiach cywilnych, zarówno stacjonarnych jak i niestacjonarnych.
Nauka odbywa się na dwóch wydziałach:
- Lotnictwa oraz
- Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki
Uczelnia kształci na czterech kierunkach:
1. lotnictwo i kosmonautyka - w specjalnościach pilot samolotu odrzutowego, pilot samolotu transportowego, pilot śmigłowca, awionika oraz eksploatacja statków powietrznych;
2. nawigacja - w specjalnościach nawigator naprowadzania, zarządzanie ruchem lotniczym, eksploatacja infrastruktury nawigacyjnej portów lotniczych;
3. bezpieczeństwo narodowe - w specjalnościach bezpieczeństwo i ochrona portów lotniczych, zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie;
4.logistyka - w specjalnościach logistyka lotnicza, logistyka wojskowa, zarządzanie obsługą na lotnisku.
Więcej o ofercie edukacyjnej na stronie WSOSP.

Dzień Otwartej Uczelni (od 9-13) dostępny jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych.
Więcej szczegółów można uzyskać kontaktując się z mjr. Tomaszem Ziółkowskim - tel. 81 551 96 64.

Źródło: http://wsosp.pl/

 
Wtorek, 28 stycznia 2014 Admin ChceLatac.pl

Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014

Mazurskie Stowarzyszenie Paralotniowe „Mazury Paralotnie” pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu paralotniowym Winter Masuria Paramotor Cup – Pisz 2014, które odbędzie się w dniach 14-16.02.2014 r. w Piszu.

Patronat nad imprezą objęli Poseł na Sejm RP Zbigniew Włodkowski, Starosta Powiatu Piskiego Andrzej Nowicki oraz Wicestarosta Powiatu Piskiego Marek Wysocki.

Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2014 organizowany jest po raz drugi, w ubiegłym roku spotkały się z wielkim zainteresowaniem zarówno paralotniarzy jak i mieszkańców Mazur. Rosnąca popularność sportu paralotniowego oraz wyjątkowo łaskawa zima powoduje, że w lutym spodziewamy się dużej rzeszy paralotniarzy, a także jeszcze większego zainteresowania.

W zawodach wezmą udział przedstawiciele Paramotor Team Poland . Pragniemy zaznaczyć, że Polska Karda Narodowa Motoparalotniowa w 2013 r. wywalczyła złoty medal drużynowo oraz indywidualnie na Mistrzostwach Świata w paralotniarstwie silnikowym . Zawody w Piszu zainicjują nowy sezon paralotniowy na Mazurach .

Podczas imprezy odbędą się pokazy paralotniowe dla zebranej publiczności.

Również zapraszamy zainteresowanych do skorzystania z lotów widokowo-zapoznawczego paralotnią w tandemie, a także lotu poduszkowcem. Zapisy na loty w punkcie Informacyjnym w trakcie zawodów. W imprezie weźmie również udział szereg przedstawicieli branży paralotniowej m.in. szkół paralotniowych, producenci skrzydeł czy napędów paralotniowych.

Podczas imprezy, dla chętnych pilotów przewidziany jest bezpłatny zimowy niedzielny spływ kajakowy meandrującą Pisą. Warto przypomnieć, że takie spływy odbyły się już w Piszu i wzbudziły one duże zainteresowanie.

Rejestracja obowiązkowa wszystkich pilotów startujących w zawodach i rekreacyjnych .Osoby nie zarejestrowane w Biurze Zawodów ,latają nie legalnie w strefie wyznaczonej i podlegają restrykcji regulaminowej

Każdy z pilotów podczas zawodów musi posiadać obowiązkowo radio wielozakresowe ,piloci rekreacyjni nie startujący w zawodach jeżeli nie będą posiadać na stanie radia oraz zapasu. Nie zostaną dopuszczeni do lotów w strefie EA 04

Piloci zainteresowani uczestnictwem w imprezie integracyjnej w Restauracji Złota Łania muszą przy rejestracji zadeklarować obecność i wnieść opłatę 20 złotych (w kwocie przekąski, jedzenie, napoje .Alkohol we własnym zakresie , można będzie wnieść ile chcecie oraz czynny będzie Bar

Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne.

Organizator zawodów gwarantuje nagrody dla zwycięzców i dyplom uczestnictwa dla wszystkich.

Baza noclegowa: www.lotmp.pl

Dodatkowa baza noclegowa polecana przez organizatora :

Gorąco Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie organizowanej wspólnymi siłami przez szereg podmiotów, głównie Starostwo Powiatowe w Piszu, Paramotor Team Poland, Forum Młodych Ludowców, Lokalną Organizację Turystyczną Mazury Południowe oraz nasze stowarzyszenie Mazury Paralotnie.

Wyrażamy nadzieję, że będą Państwo obecni z wspólnie z nami. Bardzo nam zależy, aby nasze przedsięwzięcie w „martwym” sezonie na Mazurach spotkała się z jak największym zainteresowaniem jednocześnie udowadniając, że nasz region stanowi świetną ofertę dla turystów również zimą. Do niniejszego pisma załączam harmonogram imprezy.

Z poważaniem

Koordynator Zawodów

Andrzej Walerych

Tel. 512 959 465

mazuryparalotnie@vp.pl

 

Harmonogram imprezy

14 lutego, piątek

10:00-24:00 Rejestracja pilotów w Biurze Zawodów PMOS ulica Alei Turystów 22

W trakcie dnia jest możliwy trening zawodników za zgodą i konsultacją organizatora zawodów w godzinach od 10:00 do 15:00 .

Wieczorem od godziny 18:00 zapraszamy na organizowane Walentynki przez lokal Garden Grill Złota Łania przy ulicy Piłsudckiego 15 ,Pisz

 

15 lutego, sobota

8:10 Brefieng dla pilotów startujących w zawodach oraz pilotów rekreacyjnych

Miejsce: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji ulica Al.Turystów 22,Pisz

9:00 Trening Zawodników uczestniczących w zawodach i Brefieng

10:00 Przelot zawodników nad miastem

10:30 Oficjalne otwarcie Zawodów

12:30 Przerwa

13:00-15:00 Dokończenie konkurencji oraz po zakończonej rywalizacji odbędzie się pokaz dla publiczności

19:00 Ogłoszenie wyników ,wręczenie nagród i uroczyste zakończenie

podczas zawodów będzie możliwość skorzystania z lotów poduszkowcem oraz lotów widokowo zapoznawczych w paralotni .

 

16 lutego, niedziela

11:00 Zimowy spływ kajakowy Pisą

Miejsce :Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu ulica Al.Turystów 22

10:00 -13:00 Free Fly (za zgodą organizatora )

 

Od Piątku można skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych w paralotni zapisy

u organizatora imprezy i w punkcie informacyjnym.

Więcej szczegółów na www.mazuryparalotnie.pl oraz

w kategorii zawodów Winter Masuria Paramotor http://mazuryparalotnie.pl/winter_masuria_paramotor/

Facebook zaproszenie : https://www.facebook.com/events/552039104873190/

 

 
Czwartek, 9 stycznia 2014 Admin ChceLatac.pl

Lot z Mistrzem Świata w lataniu precyzyjnym!

ChceLatac.pl przekazuje na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Lot samolotem z Bolesławem Radomskim - aktualnym, indywidualnym i drużynowym Mistrzem Świata w lataniu precyzyjnym!

W tym roku Bolesław Radomski weźmie udział w  19. Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Świata 2014 w Toruniu i proponujemy, by lot odbył się właśnie w okolicach Torunia. Czas lotu to ok. 45 minut.

Ostateczne miejsce i termin wykonania lotu do ustalenia ze zwycięzcą aukcji.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres:  kontakt@chcelatac.pl

Zapraszamy do licytacji!

 
Sobota, 28 grudnia 2013 Admin ChceLatac.pl

II Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMI

Aeroklub Nowy Targ wraz z Firmą PCD SALAMI zapraszają do wzięcia udziału w II Nowotarskich Zimowych Zawodach Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI, które rozgrywać się będą w dniach 07.02.-09.02.2014 roku. Organizatorzy planują udział 15 balonów na ogrzane powietrze (będzie decydować kolejność zgłoszeń).

Za główny cel zawodów postawiono propagowanie sportu balonowego na Podhalu oraz wyłonienie najlepszego pilota zawodów.

Warunki uczestnictwa:

  • posiadanie obowiązującej dokumentacji pilota i balonu,

  • aktualne ubezpieczenie OC i NNW na wszystkie osoby w balonie,

  • wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego zawodnika,

  • wpłata wpisowego – 300 zł/ekipa (pilot + 2 osoby) do dnia 10 stycznia 2012 r. na konto:

    Aeroklub Nowy Targ, Bank Śląski,

    nr 60 1050 1474 1000 0022 6364 8046 z dopiskiem – „wpisowe na zawody balonowe”,

  • udział czwartej osoby - opłata dodatkowa 100 zł.

  • własny gaz na pierwszy lot.

W ramach wpisowego organizator zapewnia:

- gaz na loty zawodnicze,

- mapy,

- nagrody i upominki.

Noclegi każda załoga rezerwuje we własnym zakresie. Lista ewentualnych miejsc - http://www.otopodhale.pl/noclegi

 

Formularz zgłoszeniowy po wypełnieniu należy odesłać w terminie do 10.01.2014 roku na adres: balon@epnt.pl lub

Aeroklub Nowy Targ

ul. Lotników 1

34-400 NOWY TARG

Kontakt telefoniczny: Krzysztof Borkowski, tel. 601 466 221

 

Kalendarium zawodów:

07.02.2014 r. PIĄTEK

- 10.00 - 12.00 – przyjazd załóg na lotnisko w Nowym Targu, rejestracja, ciepły posiłek

- 12.00 – odprawa inauguracyjna i odprawa przed lotem

- 14.00 – rozgrywanie konkurencji

- 15.00 - 17.00 – tankowanie gazu

- 17.30 – obiadokolacja

 

08.02.2014 r. SOBOTA

- 6.00 – śniadanie

- 7.00 – odprawa - lotnisko

- 8.00 – rozgrywanie konkurencji

- 9.00 - 12.00 – tankowanie gazu + ciepły posiłek

- 13.00 – odprawa

- 14.00 – rozgrywanie konkurencji

- 15.00 - 17.00 – tankowanie gazu

- 17.30 – ogłoszenie wyników zawodów, ognisko zakończeniowe

 

09.02.2014 r. NIEDZIELA (dzień rezerwowy)

- 8.00 – śniadanie, wyjazd ekip

 

Źródło: http://www.aeroklub.nowytarg.pl/

 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej